У Хмельницькому відбулась презентація книги Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика»

30 Жов 2012,  
Рубрика: Репортажі

 У Хмельницькому відбулося масштабне свято «Славко Хоробрик збирає друзів», організоване хмельницькими правоохоронцями, під час якого для майже чотирьох сотень дітлахів презентували книгу Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера» видавництва «Старого Лева».

Офіційний дитячий символ міліції Славко Хоробрик, ідейною «мамою» якого стала начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління МВС України у Хмельницькій області Інна Глега, особисто зустрічав юних гостей на ганку Палацу творчості. А далі, завітавши до зали разом зі школярами, історію створення цього персонажу довідалися і представники обласної влади, і найвищі міліційні чини області на чолі з генерал-майором Сергієм Шутяком. Зі столиці на свято прибув радник Міністерства внутрішніх справ, екс-Міністр внутрішніх справ України , генерал внутрішньої служби Андрій Василишин, котрий від імені усієї міліції подякував Оксані Радушинській, літературній «мамі» Славка, за плідну співпрацю і написання книги. Справжньою несподіванкою стала поява на сцені головних героїв книги, котрі ніби вистрибнули з-поміж її сторінок, – Славка Хоробрика і Катрусі Розумниці – з ролями яких блискуче впоралися третьокласники Катя Глега та Андрій Круторогий. Вони запросили однолітків до дружби і пообіцяли, разом зі своїми дорослими помічниками-правоохоронцями, розповісти різні цікавинки про особливості служби міліціянтів. Сказано – зроблено! По закінченню концертної програми на дітей чекали інтерактивні розваги. Вони мали змогу взяти участь у роботі гуртків «Юний слідчий» і «Юний експерт», відвідати виставку зброї та спецзасобів, а також ознайомитись зі специфікою роботи спецпідрозділу «Беркут»  – бойові прийоми нападу та самозахисту, продемонстровані спецпризначеннями, викликали щирі вигуки захоплення у дітлахів. Юні гості Славка Хоробрика також познайомилися з розумними міліційними собаками і довідалися про роботу кінологів, поспілкувалися з працівниками Державтоінспекції та повторили з ними правила дорожнього руху. Але яке ж то свято без солодощів, різнокольорових повітряних кульок і книжки-іменинниці у подарунок? Кожен з дітлахів безкоштовно отримав книгу «Щоденник Славка Хоробрика» разом з автографом авторки.

«Я не рахувала, скільки саме роздала автографів, але не менше двох сотень. – говорить Оксана Радушинська. – На щастя, не всі дітлахи здогадалися, що можна попросити автограф, інакше крепатура правої руки була б мені гарантована! – сміється вона. – Але цікавість, котра просто ясніла в очах дітей, сповнює оптимізмом: вони прочитають про пригоди Славка і зроблять для себе правильні висновки про безпеку життя, про прості речі: що можна, а що – ні».

«Спочатку ми втілили Славка Хоробрика у правоохоронних щоденниках, котрі роздавали дітям початкової школи. – розповідає Інна Глега. – Згодом пошили м’яку іграшку, потім – ростову ляльку. А отепер вже й – книга! Усім відомо, що діти найлегше засвоюють інформацію, граючись. Ми сподіваємося, що Славко Хоробрик і надалі буде посередником між правоохоронцями і дітьми, навчатиме їх законослухняної поведінки».

У намірах правоохоронців – забезпечити книгами «Щоденник Славка Хоробрика» усі навчальні заклади України і… написати ще одну книгу, над якою вже працює Оксана Радушинська.

А екс-Міністр Василишин підсумував, що таке дійство, як у Хмельницькому, гідний побачити і Київ! Отож, пригоди Славка Хоробрика тривають!

Сергій Грищук

Фото Петра Радушинського

Схожі публікації